Dom

6 wskazówek dotyczących planowania i przygotowania przyjęcia urodzinowego

Aby uwolnić Cię od stresu, zdradzimy 6 wskazówek, jak najlepiej zaplanować i przygotować przyjęcie urodzinowe. Dzięki naszej praktycznej liście kontrolnej zawsze masz przegląd.

Kompleksowa lista kontrolna do planowania przyjęć:

Wskazówka 1: Zarezerwuj odpowiednią lokalizację wcześniej

Jak najwcześniej zacznij szukać odpowiedniej lokalizacji imprezy. W zależności od oprawy i wielkości uroczystości wskazane jest rozpoczęcie z 2-3 miesięcznym wyprzedzeniem. Zwróć uwagę na specjalne święta podczas rezerwacji. W tych czasach wiele lokalizacji jest często rezerwowanych z dużym wyprzedzeniem. Jeśli chcesz świętować swoje urodziny w małym gronie, dobrym rozwiązaniem jest restauracja lub kawiarnia. W zależności od ilości gości można tam zarezerwować indywidualne stoliki lub kameralne sale eventowe, ciekawą ofertę znajdziecie na stronie http://gastro-crew.pl/dowoz/. Wiele hoteli również oferuje tę opcję. Jeśli budżet i lista gości nie są aż tak duże, urodziny można świętować również we własnych czterech ścianach lub w ogrodzie.

Na urodziny, które są kamieniem milowym, może to być nieco bardziej nietypowa lokalizacja. Bardzo popularne są miejsca specjalne, takie jak B. zamek lub statek z pokazem plenerowym. Ale zawsze miej oko na swój budżet i uważnie czytaj drobny druk. Często w ofercie nie uwzględnia się ukrytych kosztów, np. sprzątania końcowego czy opakowania napojów.

Wskazówka 2: Wyślij indywidualne zaproszenia

Po ustaleniu daty, lokalizacji i listy gości możesz zacząć zapraszać swoich gości. Możesz to zrobić najbardziej osobiście za pomocą zaprojektowanej przez siebie i indywidualnej karty zaproszenia. Uwolnij swoją kreatywność i skorzystaj z jednego z naszych wielu szablonów i opcji projektowania. Nasze kartki okolicznościowe w zestawie 10, takich jak B. „ kartki z życzeniami składane, klasyczne ”. Jeśli potrzebujesz tylko kilku zaproszeń, ponieważ chcesz świętować tylko w małym kręgu, « pojedyncza kartka z życzeniami , złożona” w. Po prostu zaprojektuj je zgodnie z własnymi życzeniami i zamów je w wymaganej liczbie. Projektując kartki pamiętaj, aby nie zapomnieć o okazji, dacie i miejscu uroczystości. Dodatkowo poproś swoich gości o odpowiedź w zaproszeniu. Najlepszą rzeczą do zrobienia jest ustalenie terminu, w którym goście powinni przekazać Ci opinię. Ułatwi ci to planowanie – zwłaszcza jeśli chodzi o obliczanie jedzenia i napojów.

Wskazówka
Odkryj także nowoczesne kartki okolicznościowe w formacie kwadratu. Eleganckie składane karty o wymiarach 14,5 x 14,5 cm są dostępne w praktycznym zestawie 10 sztuk i eleganckich kopertach z masy perłowej. Wszystkie kartki okolicznościowe możesz zaprojektować na stronie internetowej

Zaprojektuj własną kartę z zaproszeniem

Wskazówka 3: informuj swoich gości na bieżąco

Nie zawsze da się podsumować wszystkie szczegóły przyjęcia urodzinowego w jednym zaproszeniu. Jest to szczególnie ważne dla gości, którzy przyjeżdżają z daleka i potrzebują wskazówek dojazdu oraz miejsca na nocleg. Udostępnij wszystkie te informacje swoim gościom na stronie internetowej, Facebooku lub na czacie. Ma to tę zaletę, że ważne informacje nie zostaną utracone, a wszyscy goście mogą szybko i łatwo uzyskać dostęp do potrzebnych informacji.

Wskazówka 4: zdefiniuj motto

Spraw, aby Twoje urodziny stały się niezapomnianym wydarzeniem i wymyśl ekscytujące motto. Bez względu na to, w którą fazę życia wejdziesz – różnorodność tematów dla każdego urodzinowego dziecka jest niemal nieskończona: od imprezy „Piraci z Karaibów” z poszukiwaniem skarbów przez koktajl party z wyrafinowanym dress codem po średniowieczną imprezę z rustykalnymi przysmakami. Przemyślana w każdym szczególe uroczystość z zabawnym hasłem i wspaniałą dekoracją zawsze daje powód, by przyjechać i zostać.

Wskazówki dotyczące planowania i przygotowania przyjęcia urodzinowego

Wskazówka 5: Jedzenie utrzymuje ciało i duszę razem

Żadna impreza bez odpowiedniego cateringu. Czy to menu, à la carte, czy bufet – wybierając potrawy i napoje upewnij się, że każdy znajdzie coś dla siebie. Pomyśl także o alergiach lub preferencjach, takich jak jedzenie wegetariańskie. Aby być po bezpiecznej stronie, możesz zapytać swoich gości o istniejące nietolerancje lub preferencje przed wyborem jedzenia.

Jeśli chodzi o obliczanie ilości jedzenia, najpierw tworzysz menu, a następnie widzisz, ilu gości zostało przyjętych. Jeśli obchodzisz urodziny w restauracji lub zamawiasz usługę przyjęcia, wystarczy podać liczbę osób dorosłych i dzieci, które mają być obsługiwane. Następnie restauracja lub firma cateringowa planuje wymaganą ilość jedzenia. Jeśli chcesz zapewnić swoim gościom domowe posiłki, planowanie jest nieco trudniejsze. Jeśli chodzi o jedzenie, istnieje bardzo uproszczona zasada praktyczna: dla przeciętnego dorosłego zjadacza oblicza się go na 800 gramów na osobę. Dla dzieci do 8 roku życia z 200 gramami na głowę. Oczywiście kwota zależy również od tego, jak obszerne powinno być menu. Może się to różnić w zależności od rodzaju przyjęcia urodzinowego. Na imprezę

Wskazówka
Stwórz własne menu i karty napojów na przyjęcie urodzinowe. Zaprojektuj karty tak, aby pasowały do ​​motta lub stylu przyjęcia urodzinowego. Dzięki temu Twoi goście mają nie tylko na pierwszy rzut oka ofertę kulinarną, ale także ładny detal do dekoracji stołu.

Wskazówka 6: zaplanuj program wsparcia

W zależności od wielkości przyjęcia i atmosfery, możesz zaplanować kilka punktów rozrywki dla swoich gości. Aby nie skończyło się to napiętym i pełnym stresu harmonogramem, tutaj oczywiście obowiązuje „mniej znaczy więcej”. To, czy i jakie pozycje programu wybierzesz na swoje urodziny, zależy przede wszystkim od oprawy uroczystości. Powinieneś zarezerwować lub zarezerwować odpowiednich usługodawców i wynajmowane nieruchomości w odpowiednim czasie, aby Twój program imprezowy był również zabezpieczony.

Zwłaszcza na dużej imprezie z wieloma gośćmi, którzy nie wszyscy się znają, mały program może rozluźnić nastrój i przełamać lody. Dotyczy to również przyjęć urodzinowych, które rozpoczynają się po południu. Mały show, zabawne gry oparte na motywie imprezy lub fajny kącik fotograficzny z zabawnymi dodatkami sprawią, że nie będziesz się nudzić. Nie można oczywiście zapomnieć o DJ-ie, który wieczorem zapewnia taneczną muzykę i dobrą atmosferę.

Jeśli wśród gości jest dużo dzieci, możesz z. B. wynająć dmuchany zamek, zorganizować polowanie na padlinożerców lub po prostu urządzić kącik zabaw i rękodzieła. Możesz także zarezerwować opiekę nad małymi gośćmi na miejscu i zapewnić im wspaniałe gry. W niektórych lokalizacjach są też place zabaw lub małe zoo dla dzieci. Dlatego zwracaj uwagę na takie szczegóły, szukając miejsca na swoją imprezę.